Technológie

TECAR terapia a jej biologické účinky

TECAR terapia, talianska špecialita vo fyzikálnej terapii, ktorá je u nás skôr známa ako cielená diatermia, je moderná terapeutická metóda, ktorá využíva liečebný účinok hĺbkovej biostimulácie metabolických procesov v bunkách svalov, väzív a kĺbov a sprievodný vplyv ENDOGÉNNEHO tepla (ošetrovacia hlavica je chladná a teplo vzniká v ošetrovanom tkanive) a pôsobí do hĺbky a v hĺbke.
V biologickom tkanive, ktoré je vystavené rýchlym zmenám polarity na povrchu hlavice (480kHz), dôjde k pohybu všetkých polárnych iónových molekúl s následným endogénnym tepelným účinkom vďaka fyzikálnemu „Joulovmu efektu“ – zahrievanie pohybom a vzájomným trením molekúl.

 

Detailné informácie o technológii v pdf : Tecar terapia a jej biologické účinky

 

TECAR terapia reaktivuje bunkový metabolizmus, zvyšuje priepustnosť transportných kanálov bunkovej membrány
a tým zrýchľuje elimináciu toxínov a proces hojenia. Stimuluje z povrchu dolu do hlbších vrstiev, ako žiadna iná
forma fyzikálnej terapie, používaná pre ošetrenia zranení a bolesti pohybového aparátu.

Účinky TECAR terapie:

BIOSTIMULAČNÝ ÚČINOK

Zvýšenie prechodu elektrolytov.
Diatermická stimulácia Tecar mení v ošetrovanom tkanive polarizáciu bunkových membrán. Výsledný zvýšený tok elektrolytov uľahčuje transmembránovú výmenu v bunke, vyvažuje intra a extracelulárnu tekutinu a reaktivuje spomalené metabolické procesy a výrazne urýchľuje proces hojenia.

#tecarterapia #tecarterapie #fyzioterapia #fyzioterapie #fyzikalnaterapia#fyzikalniterapie #rehabilitace #rehabilitacia #sportovamedicina#regeneraciavsporte #sportovezranenia

Galéria

Pre skvalitnenie našich služieb používame na stránkach cookies. Pokračovaním na tejto stránke vyjadrujete súhlas s používaním všetkých cookies. Viac informácii nájdete v sekcii ochrana súkromia.